Individuální cvičení

Intervalový trénink

Intervalový trénink je druhem tělesné aktivity, která zahrnuje krátké intenzivní a fyzicky náročné výkony. Klienti cvičí s vlastní vahou těla, činkami, expandery nebo balančními pomůckami. Krátké intervaly při téměř maximální zátěži se střídají s intervaly s nižší intenzitou nebo odpočinkem. Intervalovou zátěží se trénuje především tempo, rychlost a vytrvalost. Při intervalovém tréninku se zapojuje mnohem více svalů. Výzkumy ukazují, že vyšší intenzita tréninku, jako je intervalové kardio, může přinést v mnohem kratším čase lepší výsledky. Díky zrychlenému metabolismu nekončí proces spalování tuků ani po skončení intervalového tréninku.

Cvičení s vlastní vahou těla

Cvičení s vlastní vahou je efektivní, zdravé a nenáročné. Nevyužívá k posilování žádných jiných pomůcek než vlastní tělo. Osloví především ty, kteří nechtějí cvičit na posilovacích strojích, využívat činky a další cvičební pomůcky. Cvičit bez závaží ale neznamená, že je cvičení jednoduché. Trénink s vlastní vahou těla umí být náročný, někdy dokonce náročnější než cvičení na strojích. Zároveň funguje jako preventivní rehabilitace k možným zdravotním potížím. Je vhodným cvičením v případě, že se ke sportování vracíte po delší pauze.

Tabata

Tabata je metoda kardiovaskulárního tréninku, který velmi rychle zlepšuje výkonnost. Princip je jednoduchý, je postavený na opakování cviku na určitou partii. Největší předností tabaty je, že rozvíjí jak anaerobní, tak i aerobní metabolický systém zároveň, což se u většiny běžných cvičení vylučuje. Díky této metodě se zvyšuje prokrvení cvičených svalových partií, což umožňuje jejich lepší zásobení živinami a následný růst. Tímto stylem cvičení se rychleji redukují tuky a zvyšuje se fyzická kondice

SM systém

Metoda spirální stabilizace (SPS) je komplexní cvičení, které kompenzuje problémy pohybového aparátu, upravuje držení těla, protahuje zkrácené a posiluje oslabené svaly. Příčinou mnohých bolestí v dospělosti jsou poruchy pohybového systému, jejichž kořeny můžeme nalézt ve špatném držení těla v dětství. Pomocí této metody lze špatné návyky zmírnit nebo zcela odstranit.
Metoda spirální stabilizace se v současné době objevuje v nabídce fitcenter a skupinových cvičení. Využívá ji také řada vrcholových sportovců, ať už v rámci kondiční přípravy nebo jako formu regenerace a prevence. Odborníci z oblasti rehabilitace se shodují na tom, že prevence poruch pohybového systému musí být zacílena zejména na děti a na mladou generaci

Vytvořte si webové stránky zdarma!